Greater Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09GWVPS6630F1ZP
Call 08047680481 95% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 25000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 360ml |
| Thickness | >300 GSM |
| Height | 5 Inch |
| Top Diameter | 3 Inch |
| Bottom Diameter | 2.5 Inch |
| Cover | Without Lid |
| Color | Black |
| Pack Size | 50 Piece |
| box | 1000pcs |
| paper gsm | 300+240 |
| usage / application | hot, cold, wine and beer |
| material | paper board |
| customised print | |
| printing type | offset print |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 25000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 480ml |
| Thickness | >450 GSM |
| Height | 5 Inch |
| Top Diameter | 3.5 Inch |
| Bottom Diameter | 2.5 Inch |
| Cover | Without Lid |
| Color | Brown |
| Pack Size | 50 Piece |
| SIZE | 480 ML (16 OZ) |
| MATERIAL | PAPER |
| GSM | 300+240 |
| USUAGE | HOT & COLD |
| PATTERN | PLAIN |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 25000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 250ml |
| Thickness | 300 GSM |
| Height | 4 Inch |
| Cover | Without Lid |
| Color | Green |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 100 ML |
| Type | Plain |
| Pattern | Plain |
| With Lid | No |
| Is It Customized | Non Customized |
| Paper GSM | 165 |
| With Sleeve | Yes |
| Usage/Application | Event |
| Color | White |
Established in 2021, Ecoplanet Paper Exporter is one of the leading Manufacturer and Trader of Paper Cup, Paper Food Container etc.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 25000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 250ml |
| Thickness | 300 GSM |
| Height | 4 Inch |
| Top Diameter | 3 Inch |
| Bottom Diameter | 2.5 Inch |
Ecoplanet Paper Exporter is one of the leading Manufacturer and Trader of Paper Cup, Paper Food Container etc.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 100 ML |
| Paper GSM | 150 |
| Size | 100ml |
| Usage/Application | Event |
| Color | multicolour |
| Country of Origin | Made in India |
Established in 2021, Ecoplanet Paper Exporter is one of the leading Manufacturer and Trader of Paper Cup, Paper Food Container etc.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Material | Paper |
| Type | Printed |
| Paper GSM | 300+240 |
| Usage/Application | Event |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Established in 2021, Ecoplanet Paper Exporter is one of the leading Manufacturer and Trader of Paper Cup, Paper Food Container etc.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 25 Piece
Product Brochure
| Material | PAPER |
| Capacity | 450ML(16 Oz) |
| Type | Plain |
| Packet Size | 25 |
| Paper GSM | 550 |
| Features | COFFEE CUP |
| Size | 90 X 130 X 59 |
| Usage/Application | Event |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 25000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 350 ml 12oz |
| Material | Paper |
| Paper GSM | 500 |
| Size | 350 ml 12oz |
| Usage/Application | Parties |
| Color | Brown |
Established in 2021, Ecoplanet Paper Exporter is one of the leading Manufacturer and Trader of Paper Cup, Paper Food Container etc.
View Complete details
Product Brochure
| Capacity | 180ml |
| Thickness | >300 GSM |
| Height | 3 Inch |
| Top Diameter | 2.5 Inch |
| Bottom Diameter | 2 Inch |
| Cover | Without Lid |
| Pack Size | 50 Piece |
| SIZE | 200 ML (7 OZ) |
| MATERIAL | PAPER |
| GSM | 200+200 |
| USUAGE | COLD & HOT |
| PRINTING | CUSTOMISED |
Established in 2021, Ecoplanet Paper Exporter is one of the leading Manufacturer and Trader of Paper Cup, Paper Food Container etc.
View Complete details