Greater Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09GWVPS6630F1ZP
Call 08047680481 95% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 25000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 480ml |
| Type | Double Wall |
| Color | Brown |
| Thickness | >450 GSM |
| Height | 5 Inch |
| Top Diameter | 3.5 Inch |
| Bottom Diameter | 2.5 Inch |
| Cover | Without Lid |
| Pack Size | 50 Piece |
| MATERIAL | PAPER |
| SIZE | 480 ML (16 OZ) RIPPLE WALL |
| GSM | 300+240 |
| USUAGE | HOT COFFE |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 15000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 250ml |
| Type | Double Wall |
| Thickness | >450 GSM |
| Color | Brown |
| Height | 4 Inch |
| Top Diameter | 3.5 Inch |
| Bottom Diameter | 2.5 Inch |
| Cover | Without Lid |
| Pack Size | 50 Piece |
| Outer Material | Kraft Paper |
| GSM | 300+240 |
| Material | Paper |
| Product | Ripple paper cup |
| Usage/ Application | Hot Tea or Coffee |
Established in 2021, Ecoplanet Paper Exporter is one of the leading Manufacturer and Trader of Paper Cup, Paper Food Container etc.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 25000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 120ml |
| Type | Plain |
| Paper GSM | 400 |
| Size | 4OZ |
| Usage/Application | Event |
| Material | Paper |
| Color | Brown |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 25000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 150ml |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Events |
| Type | Plain |
| Paper GSM | 500 |
| Features | Ripped |
| Material | Paper |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 25000 Piece
Product Brochure
| Capacity | 450ML(16 Oz) |
| Size | 90 X 130 X 59 |
| Color | BLACK |
| Packet Size | 25 |
| Usage/Application | Event |
| Type | Plain |
| Paper GSM | 550 |
| Features | COFFEE CUP |
| Material | Paper |
Ecoplanet Paper Exporter is one of the leading Manufacturer and Trader of Paper Cup, Paper Food Container etc.
View Complete details